3M 951458-8011106-AR
951458-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951458-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM T/H
Datasheet Download
951458-8011106-AR.pdf
Availability of 951458-8011106-AR
QUANTITY
951458-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951458-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951458-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951458-8011106-xx.igs951458-8011106-xx.stp951458-8011106-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions58
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951458-8011106-AR
Related Links951458-8, 951458-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951458-8011106-AR Details Description
Related parts for 951458-8011106-AR
CONN PLUG FEMALE 3PIN BLK/SILVER datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
INTERBUS MODULAR BUS COUPLER datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2214 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPST 25A QC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf