3M 951464-2062009-AR-PT
951464-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951464-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM SMD
Datasheet Download
951464-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951464-2062009-AR-PT
QUANTITY
951464-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951464-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951464-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
PackagingTube
Number of Positions64
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951464-2062009-AR-PT
Related Links951464-206, 951464-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951464-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951464-2062009-AR-PT
CONN DUST COVER 16POS CLOSED datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 19NH 480MA 202 MOHM datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR CYLINDRICAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.7UH 2A 63 MOHM SMD datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
BATT PACK 12V 2AH NIMH datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 15.8MP 40CPGA datasheet.pdf
BLACKFIN CORE PROCESSOR 400MHZ datasheet.pdf