3M 951468-2062009-AR-PT
951468-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951468-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM SMD
Datasheet Download
951468-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951468-2062009-AR-PT
QUANTITY
951468-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951468-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951468-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
Series951
PackagingTube
Number of Positions68
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.232" (5.90mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
Length - Tail-
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951468-2062009-AR-PT
Related Links951468-206, 951468-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951468-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951468-2062009-AR-PT
AC/DC CONVERTER 24V 55W datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
IC HALL SENSOR UNIDIRECT SMINI-5 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 0.8A 8DFN datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 10% BX 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
UNIV 24VDC MAT CONT NEMA BOX datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 505MA 330 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf