3M 951468-8010806-AR
951468-8010806-AR picture photo
Mfg. Part Number
951468-8010806-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H
Datasheet Download
951468-8010806-AR.pdf
Availability of 951468-8010806-AR
QUANTITY
951468-8010806-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951468-8010806-AR
Internal Part NumberEIS-951468-8010806-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951468-8010806-xx.igs951468-8010806-xx.stp951468-8010806-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions68
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.425" (10.80mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.157" (4.00mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951468-8010806-AR
Related Links951468-8, 951468-8010806-AR Datasheet, 3M Distributor
951468-8010806-AR Details Description
Related parts for 951468-8010806-AR
FUSE CERM 3.15A 500VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC DRIVER DARL SINK 8-CH 18-SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 30 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CBL RIBN 14COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 205K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 700MA 430 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf