3M 951468-8011106-AR
951468-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951468-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H
Datasheet Download
951468-8011106-AR.pdf
Availability of 951468-8011106-AR
QUANTITY
951468-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951468-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951468-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951468-8011106-xx.stp951468-8011106-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions68
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951468-8011106-AR
Related Links951468-8, 951468-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951468-8011106-AR Details Description
Related parts for 951468-8011106-AR
CONN RECEPT PIN .183" datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SSD 176GB SCSI datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
CIR BRKR 500MA 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 10" 0.50MM 35POS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 950MA 90 MOHM datasheet.pdf
TRUSTAT FLR MT GND datasheet.pdf
IC RFID 125KHZ R/W 330PF BUMP datasheet.pdf