3M 951472-2062009-AR-PT
951472-2062009-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
951472-2062009-AR-PT
Brief Description
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM SMD
Datasheet Download
951472-2062009-AR-PT.pdf
Availability of 951472-2062009-AR-PT
QUANTITY
951472-2062009-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 951472-2062009-AR-PT
Internal Part NumberEIS-951472-2062009-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
PackagingTube
Number of Positions72
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.681" (17.30mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.449" (11.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951472-2062009-AR-PT
Related Links951472-206, 951472-2062009-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
951472-2062009-AR-PT Details Description
Related parts for 951472-2062009-AR-PT
PCB COPPER CLAD 4.5 X 7" 2 SIDE datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.25A 156 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 26POS datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
E2 DIE MMT MECH FEED 16-14 datasheet.pdf
IC DETECTOR PHASE FREQ 24-QFN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf