3M 951480-8011106-AR
951480-8011106-AR picture photo
Mfg. Part Number
951480-8011106-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM T/H
Datasheet Download
951480-8011106-AR.pdf
Availability of 951480-8011106-AR
QUANTITY
951480-8011106-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951480-8011106-AR
Internal Part NumberEIS-951480-8011106-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951480-8011106-xx.igs951480-8011106-xx.stp951480-8011106-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions80
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.469" (11.90mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.201" (5.10mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951480-8011106-AR
Related Links951480-8, 951480-8011106-AR Datasheet, 3M Distributor
951480-8011106-AR Details Description
Related parts for 951480-8011106-AR
IC SUPERVISOR MPU LV SOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 36PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
DISCONN AND TEST TERM BLOCK datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 250MA 920 MOHM datasheet.pdf