3M 951480-8012206-AR
951480-8012206-AR picture photo
Mfg. Part Number
951480-8012206-AR
Brief Description
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM T/H
Datasheet Download
951480-8012206-AR.pdf
Availability of 951480-8012206-AR
QUANTITY
951480-8012206-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 951480-8012206-AR
Internal Part NumberEIS-951480-8012206-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model951480-8012206-xx.igs951480-8012206-xx.stp951480-8012206-xx.x_t
Standard Package150
Series951
PackagingBulk
Number of Positions80
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Length - Overall0.732" (18.60mm)
Length - Post (Mating)0.157" (4.00mm)
Length - Stack Height0.465" (11.80mm)
Length - Tail0.110" (2.79mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)951480-8012206-AR
Related Links951480-8, 951480-8012206-AR Datasheet, 3M Distributor
951480-8012206-AR Details Description
Related parts for 951480-8012206-AR
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CHOKE TOROID 10MH 2A VERTICAL datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.4V 600MW DO220AA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 10.16MM datasheet.pdf
RES 6.80K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 15' NM UHFM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf