FFF 95278-802T20
95278-802T20 picture photo
Mfg. Part Number
95278-802T20
Brief Description
HDR STR DR.100 DP SMT TB
Datasheet Download
95278-802T20.pdf
Availability of 95278-802T20
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
95278-802T20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 95278-802T20
Internal Part NumberEIS-95278-802T20
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMezzSelect
PCN Obsolescence/ EOLBasics+ Non Rohs 25/Jul/2007
Standard Package23
SeriesBERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.315" (8.00mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95278-802T20
Related Links95278-, 95278-802T20 Datasheet, FFF Distributor
95278-802T20 Details Description
Related parts for 95278-802T20
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
IC EE-PROG SYS MGR 8CH 56-TQFN datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 4COND WHITE 1000' datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CABLE 2COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 1.1NH 1.2A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf