3M 953212-2000-AR-TP
953212-2000-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
953212-2000-AR-TP
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
953212-2000-AR-TP.pdf
Availability of 953212-2000-AR-TP
QUANTITY
953212-2000-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 953212-2000-AR-TP
Internal Part NumberEIS-953212-2000-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model953212-2000-xx-xx.igs953212-2000-xx-xx.stp953212-2000-xx-xx.x_t
Standard Package343
Series953
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom or Top Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)953212-2000-AR-TP
Related Links953212-2, 953212-2000-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
953212-2000-AR-TP Details Description
Related parts for 953212-2000-AR-TP
SHELF FIXED 31X17.8X1.74" BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.62KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.039UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCZ 3.81/11/180F SN GN BX datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 44POS GOLD datasheet.pdf
CONN M HOUSING 1POS datasheet.pdf