Integrated Device Technology (IDT) 954226AGLFT
954226AGLFT picture photo
Mfg. Part Number
954226AGLFT
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP
Datasheet Download
954226AGLFT.pdf
Availability of 954226AGLFT
QUANTITY
954226AGLFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 954226AGLFT
Internal Part NumberEIS-954226AGLFT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationAssembly Lot Number Scheme 12/Oct/2013
PCN Assembly/OriginTSSOP/VFQFPN Assembly Site/Part Marking Chg 13/Nov/2015
PCN PackagingNon-Dry Pack Package 01/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
PLLNo
Main PurposeIntel CPU-M, Intel CPU, PCI Express (PCIe)
Input-
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output-
Differential - Input:Output-
Frequency - Max400MHz
Voltage - Supply3.3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Supplier Device Package56-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)954226AGLFT
Related Links95422, 954226AGLFT Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
954226AGLFT Details Description
Related parts for 954226AGLFT
RES SMD 243K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SAW RESONATOR 418.0 MHZ datasheet.pdf
CONN RING TONG VINYL INSUL 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 26AWG 15SAU 7CKT datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
LP 5.08/15/90 3.2SN OR datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf