NorComp 957-025-010R031
957-025-010R031 picture photo
Mfg. Part Number
957-025-010R031
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
BACKSHELL GENDER CHANGE 25-25POS
Datasheet Download
957-025-010R031.pdf
Availability of 957-025-010R031
QUANTITY
957-025-010R031 Order Process
Ship out your order
Specifications of 957-025-010R031
Internal Part NumberEIS-957-025-010R031
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesBackshell Selection Guide
D-Sub Connectors
Featured ProductBackshells
3D Model957-025-0x0Rxx1.pdf957-025-0(1,2)0Rxx1.stp957-025-0(1,2)0Rxx1.igs
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series957
Accessory TypeGender Changer
Number of Positions25, 25
Cable Type-
Cable Exit-
ShieldingUnshielded
MaterialABS
Plating-
Hardware-
FeaturesMating Screws 4-40
ColorGray
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)957-025-010R031
Related Links957-025, 957-025-010R031 Datasheet, NorComp Distributor
957-025-010R031 Details Description
Related parts for 957-025-010R031
RES 430K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN +/-05V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 550V 13A DPAK datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf