3M 957226-2000-AR-PT
957226-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
957226-2000-AR-PT
Brief Description
CONN HDR 26POS 2MM VERT SMD GOLD
Datasheet Download
957226-2000-AR-PT.pdf
Availability of 957226-2000-AR-PT
QUANTITY
957226-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 957226-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-957226-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)957226-2000-AR-PT
Related Links957226-2, 957226-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
957226-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 957226-2000-AR-PT
CONN HEADER 12POS 1.25MM SMD AU datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V 1111 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 220PF 5KV R85 DISK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 18.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf