FFF 95758-022LF
95758-022LF picture photo
Mfg. Part Number
95758-022LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
Brief Description
CONN SMT RECP.
Datasheet Download
95758-022LF.pdf
Availability of 95758-022LF
QUANTITY
95758-022LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 95758-022LF
Internal Part NumberEIS-95758-022LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesModulemate®
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Center Strip Contacts
Number of Positions20
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Mated Stacking Heights7mm, 9mm
Height Above Board0.213" (5.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)95758-022LF
Related Links95758, 95758-022LF Datasheet, FFF Distributor
95758-022LF Details Description
Related parts for 95758-022LF
IC REG LDO 5V/ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.75 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 15.5A TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
OSC XO 22.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR 4MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf