3M 960136-6303-AR
960136-6303-AR picture photo
Mfg. Part Number
960136-6303-AR
Brief Description
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
960136-6303-AR.pdf
Availability of 960136-6303-AR
QUANTITY
960136-6303-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 960136-6303-AR
Internal Part NumberEIS-960136-6303-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)960136-6303-AR
Related Links960136-, 960136-6303-AR Datasheet, 3M Distributor
960136-6303-AR Details Description
Related parts for 960136-6303-AR
CONN HEADER 2MM SNGL STR 25POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 32KSPS 8CH 64NFBGA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 82MM datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 7POS SMT 6MM datasheet.pdf