3M 961212-6700-AR-TP
961212-6700-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
961212-6700-AR-TP
Brief Description
CONN HEADER STR DL 12PS GOLD SMD
Datasheet Download
961212-6700-AR-TP.pdf
Availability of 961212-6700-AR-TP
QUANTITY
961212-6700-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 961212-6700-AR-TP
Internal Part NumberEIS-961212-6700-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961212-6700-xx-xx.igs961212-6700-xx-xx.stp961212-6700-xx-xx.x_t
Standard Package760
Series961
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.260" (6.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961212-6700-AR-TP
Related Links961212-6, 961212-6700-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
961212-6700-AR-TP Details Description
Related parts for 961212-6700-AR-TP
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 50W datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.2A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
LENS GUIDE FOR V400H-111-1 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf