Vishay/Vitramon VJ0603D240MXBAJ
VJ0603D240MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D240MXBAJ
Brief Description
CAP CER 24PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D240MXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D240MXBAJ
QUANTITY
VJ0603D240MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D240MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D240MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D240MXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D240MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D240MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D240MXBAJ
IC BUFF/DVR DUAL N-INV 20SOIC datasheet.pdf
IC DIG POT 100K 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DSUB MALE LEVER LOCK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 60A TO220AB datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
IC AMBIENT LIGHT SENSOR 4SMD datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POWER CONN INSERTION TOOL 6 ROW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf