Vishay/BCcomponents CT-94X-205
CT-94X-205 picture photo
Mfg. Part Number
CT-94X-205
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W TH
Datasheet Download
CT-94X-205.pdf
Availability of CT-94X-205
QUANTITY
CT-94X-205 Order Process
Ship out your order
Specifications of CT-94X-205
Internal Part NumberEIS-CT-94X-205
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.378" x 0.189" Face x 0.378" H (9.60mm x 4.80mm x 9.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CT-94X-205
Related LinksCT-94, CT-94X-205 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
CT-94X-205 Details Description
Related parts for CT-94X-205
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 300MA 1.1 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 600V 25A KBPC-T/W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.6 OHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 48V datasheet.pdf
1MM DDR2 VTTH /LUB/MTLTC 276CKT datasheet.pdf
Connector Header 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 5% 630 VDC RADI datasheet.pdf