3M 961230-6700-AR-TP
961230-6700-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
961230-6700-AR-TP
Brief Description
CONN HEADER STR DL 30PS GOLD SMD
Datasheet Download
961230-6700-AR-TP.pdf
Availability of 961230-6700-AR-TP
QUANTITY
961230-6700-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 961230-6700-AR-TP
Internal Part NumberEIS-961230-6700-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package336
Series961
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.260" (6.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)961230-6700-AR-TP
Related Links961230-6, 961230-6700-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
961230-6700-AR-TP Details Description
Related parts for 961230-6700-AR-TP
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 8A 6V datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V/5V 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP PTFE 5.6PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 247V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 253MA 1.87 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 44POS THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf