3M 961415-9041604-AR
961415-9041604-AR picture photo
Mfg. Part Number
961415-9041604-AR
Brief Description
HEADER 15POS STR DUAL INSUL 1ROW
Datasheet Download
961415-9041604-AR.pdf
Availability of 961415-9041604-AR
QUANTITY
961415-9041604-AR Order Process
Ship out your order
Specifications of 961415-9041604-AR
Internal Part NumberEIS-961415-9041604-AR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model961415-9041604-xx.igs961415-9041604-xx.stp961415-9041604-xx.x_t
Standard Package240
PackagingBulk
Number of Positions15
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Length - Overall1.638" (41.60mm)
Length - Post (Mating)0.256" (6.50mm)
Length - Stack Height1.252" (31.80mm)
Length - Tail0.130" (3.30mm)