3M 963124-2000-AR-PT
963124-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
963124-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
963124-2000-AR-PT.pdf
Availability of 963124-2000-AR-PT
QUANTITY
963124-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 963124-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-963124-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model963124-2000-xx-xx.igs963124-2000-xx-xx.stp963124-2000-xx-xx.x_t
Standard Package300
Series963
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)963124-2000-AR-PT
Related Links963124-2, 963124-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
963124-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 963124-2000-AR-PT
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.8 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 500V 1111 datasheet.pdf
RACK AND PANEL PLUG 100POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 16 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SOT23W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.6A DFN2020-6 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 15W datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.056UF RADIAL datasheet.pdf