3M 963228-2000-AR-PR
963228-2000-AR-PR picture photo
Mfg. Part Number
963228-2000-AR-PR
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 28 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
963228-2000-AR-PR.pdf
Availability of 963228-2000-AR-PR
QUANTITY
963228-2000-AR-PR Order Process
Ship out your order
Specifications of 963228-2000-AR-PR
Internal Part NumberEIS-963228-2000-AR-PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package700
Series963
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions28
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)963228-2000-AR-PR
Related Links963228-2, 963228-2000-AR-PR Datasheet, 3M Distributor
963228-2000-AR-PR Details Description
Related parts for 963228-2000-AR-PR
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CIRCUIT PROTECTION datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 5W T18 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf