3M 963236-2000-AR-TP
963236-2000-AR-TP picture photo
Mfg. Part Number
963236-2000-AR-TP
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
963236-2000-AR-TP.pdf
Availability of 963236-2000-AR-TP
QUANTITY
963236-2000-AR-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of 963236-2000-AR-TP
Internal Part NumberEIS-963236-2000-AR-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model963236-2000-xx-xx.igs963236-2000-xx-xx.stp963236-2000-xx-xx.x_t
Standard Package195
Series963
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions36
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)963236-2000-AR-TP
Related Links963236-2, 963236-2000-AR-TP Datasheet, 3M Distributor
963236-2000-AR-TP Details Description
Related parts for 963236-2000-AR-TP
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CAP MICA 240PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 325MA 8SOPWRPAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 630VDC RDL datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 SKT RECP datasheet.pdf
Stereo Audio, 24-Bit, 96 kHz, Multibit ADC IC datasheet.pdf