Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y00751K07700T9L
Y00751K07700T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y00751K07700T9L
Brief Description
RES 1.077K OHM 0.3W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y00751K07700T9L.pdf
Availability of Y00751K07700T9L
QUANTITY
Y00751K07700T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y00751K07700T9L
Internal Part NumberEIS-Y00751K07700T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.077k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.3W
CompositionMetal Foil
FeaturesNon-Inductive
Temperature Coefficient±8ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Height0.336" (8.53mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y00751K07700T9L
Y00751K07700T9L Details Description
Related parts for Y00751K07700T9L
THERMAL PAD 12"X12" .006" K10 datasheet.pdf
DIODE VAR CAP 30V 20MA SCD-80 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 11A QC TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 7.37VWM 13.8VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DBL KEY KEY EXCHANGE ACTUATOR datasheet.pdf
HEATSINK FOR 45MM BGA datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf