3M 966234-2000-AR-PT
966234-2000-AR-PT picture photo
Mfg. Part Number
966234-2000-AR-PT
Brief Description
Connector Receptacle, Pass Through 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
966234-2000-AR-PT.pdf
Availability of 966234-2000-AR-PT
QUANTITY
966234-2000-AR-PT Order Process
Ship out your order
Specifications of 966234-2000-AR-PT
Internal Part NumberEIS-966234-2000-AR-PT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model966234-2000-xx-xx.igs966234-2000-xx-xx.stp966234-2000-xx-xx.x_t
Standard Package196
Series966
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Pass Through
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)966234-2000-AR-PT
Related Links966234-2, 966234-2000-AR-PT Datasheet, 3M Distributor
966234-2000-AR-PT Details Description
Related parts for 966234-2000-AR-PT
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 6-CHAN 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLK 6POS 5.08MM R/A BK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100" SMD GLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 10V X7S 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 410MA 1.42 OHM datasheet.pdf
T-COUPLE TYPE K L=20CM ENCL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.27MHZ CMOS SMD datasheet.pdf