Murata Electronics North America 967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1 picture photo
Mfg. Part Number
967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1.pdf
Availability of 967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
Internal Part NumberEIS-967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1 today.
Series967MHZ/HFQC80Q
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type7x9mm
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links967MHZ/HFQC8, 967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1 Details Description
Related parts for 967MHZ/HFQC80Q967MA03-T1
CONN HEADER 20POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 60POS 15AU datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 70KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA 8VSSOP datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
RES SMD 706 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf