Cicoil 969M101-18-3-050
969M101-18-3-050 picture photo
Mfg. Part Number
969M101-18-3-050
Brief Description
CBL RIBN 3COND CLEAR 50'
Datasheet Download
969M101-18-3-050.pdf
Availability of 969M101-18-3-050
QUANTITY
969M101-18-3-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of 969M101-18-3-050
Internal Part NumberEIS-969M101-18-3-050
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors3
Pitch-
Length50.0' (15.24m)
Wire Gauge18 AWG
Jacket ColorClear
Ribbon Thickness0.141" (3.58mm)
Ribbon Width0.330" (8.38mm)
Jacket (Insulation) MaterialFlexx-Sil™
Voltage20kV
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance200 MOhm
First Conductor Mark-
Current Rating20A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)969M101-18-3-050
Related Links969M101-, 969M101-18-3-050 Datasheet, Cicoil Distributor
969M101-18-3-050 Details Description
Related parts for 969M101-18-3-050
FILTER COMM LINE W/EMP 1A 100VAC datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 5.5A 8-SOPA datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 6.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO-214A datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 2.5V X7T 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
METRAL HDR STR PWR KIT datasheet.pdf
FUSE CERM 63MA 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf