Microchip Technology DSC1123CE1-050.0000
DSC1123CE1-050.0000 picture photo
Mfg. Part Number
DSC1123CE1-050.0000
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
DSC1123CE1-050.0000.pdf
Availability of DSC1123CE1-050.0000
QUANTITY
DSC1123CE1-050.0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of DSC1123CE1-050.0000
Internal Part NumberEIS-DSC1123CE1-050.0000
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package110
SeriesDSC1123
PackagingTube
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)32mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)22mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DSC1123CE1-050.0000
Related LinksDSC1123CE, DSC1123CE1-050.0000 Datasheet, Microchip Technology Distributor
DSC1123CE1-050.0000 Details Description
Related parts for DSC1123CE1-050.0000
MOSFET N-CH 60V 15A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 545MA 150 MOHM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1KVAC SCREW datasheet.pdf
OUTLET BOX WATERTITE HEAVYDUTY datasheet.pdf
EVAL KIT SQUIGGLE MOTOR + SENSOR datasheet.pdf
RES 43.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf