Cicoil 969M101-24-12-050
969M101-24-12-050 picture photo
Mfg. Part Number
969M101-24-12-050
Brief Description
CBL RIBN 12COND CLEAR 50'
Datasheet Download
969M101-24-12-050.pdf
Availability of 969M101-24-12-050
QUANTITY
969M101-24-12-050 Order Process
Ship out your order
Specifications of 969M101-24-12-050
Internal Part NumberEIS-969M101-24-12-050
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors12
Pitch-
Length50.0' (15.24m)
Wire Gauge24 AWG
Jacket ColorClear
Ribbon Thickness0.090" (2.28mm)
Ribbon Width0.740" (18.79mm)
Jacket (Insulation) MaterialFlexx-Sil™
Voltage12kV
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance200 MOhm
First Conductor Mark-
Current Rating8A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)969M101-24-12-050
Related Links969M101-, 969M101-24-12-050 Datasheet, Cicoil Distributor
969M101-24-12-050 Details Description
Related parts for 969M101-24-12-050
RES 453K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC 8051 MCU 8K FLASH 20MLP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 450MA 568 MOHM TH datasheet.pdf
LED SHWO 1W HI PWR GREEN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RM4R45P45P26P26P-1801 201 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf