Cicoil 969M101-24-4-SMC-025
969M101-24-4-SMC-025 picture photo
Mfg. Part Number
969M101-24-4-SMC-025
Manufacturer
Product Category
Flat Ribbon Cables
Brief Description
CBL RIBN 4COND CLEAR 25'
Datasheet Download
969M101-24-4-SMC-025.pdf
Availability of 969M101-24-4-SMC-025
QUANTITY
969M101-24-4-SMC-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of 969M101-24-4-SMC-025
Internal Part NumberEIS-969M101-24-4-SMC-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHighly Flexible Flat Silicone Cable Technology
Video FileHow To Strip and Prep a Flat Cicoil Cable
Featured ProductHi-Flex Silicone Cable
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilyFlat Ribbon Cables
Series-
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors4
Pitch-
Length-
Wire Gauge24 AWG
Conductor Strand-
ShieldingShielded
Jacket ColorClear
Ribbon Thickness0.090" (2.28mm)
Ribbon Width0.270" (6.85mm)
Jacket (Insulation) MaterialFlexx-Sil™
Voltage12kV
Operating Temperature-65°C ~ 165°C
RatingsUL E324413, CE
FeaturesHi-Flex
Conductor MaterialCopper, Tinned
Insulation Resistance200 MOhm
First Conductor Mark-
Current Rating8A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)969M101-24-4-SMC-025
Related Links969M101-24, 969M101-24-4-SMC-025 Datasheet, Cicoil Distributor
969M101-24-4-SMC-025 Details Description
Related parts for 969M101-24-4-SMC-025
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 5POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V U2J 0402 datasheet.pdf
CBL 35POS 0.5MM JMPR TYPE D 8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN ZIG-ZAG 28POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 114MA 11 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 15M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf