Amphenol Industrial 97-3100A14S-9PY
97-3100A14S-9PY picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A14S-9PY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A14S-9PY.pdf
Availability of 97-3100A14S-9PY
QUANTITY
97-3100A14S-9PY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A14S-9PY
Internal Part NumberEIS-97-3100A14S-9PY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A14S-9PY
Related Links97-3100, 97-3100A14S-9PY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A14S-9PY Details Description
Related parts for 97-3100A14S-9PY
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
LED 5MM RT ANG RED/GRN DIFF PCMT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
1.0MM WTB CABLE HOUSING datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 92 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf