Amphenol Industrial 97-3100A16S-6PW
97-3100A16S-6PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A16S-6PW
Brief Description
AB 3C 3#16S PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A16S-6PW.pdf
Availability of 97-3100A16S-6PW
QUANTITY
97-3100A16S-6PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A16S-6PW
Internal Part NumberEIS-97-3100A16S-6PW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A16S-6PW
Related Links97-3100, 97-3100A16S-6PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A16S-6PW Details Description
Related parts for 97-3100A16S-6PW
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 60A TO247AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 300A DO205AB datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 207MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf