Amphenol Industrial 97-3100A18-8P-621
97-3100A18-8P-621 picture photo
Mfg. Part Number
97-3100A18-8P-621
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 8C 1#12 7#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3100A18-8P-621.pdf
Availability of 97-3100A18-8P-621
QUANTITY
97-3100A18-8P-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3100A18-8P-621
Internal Part NumberEIS-97-3100A18-8P-621
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3100A18-8P-621
Related Links97-3100A, 97-3100A18-8P-621 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3100A18-8P-621 Details Description
Related parts for 97-3100A18-8P-621
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FILTER DUPLEXER CERM 837MHZ SMD datasheet.pdf
RES SMD 357 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 50PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf