Amphenol Industrial 97-3101A20-18SX
97-3101A20-18SX picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A20-18SX
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 SKT RECP
Datasheet Download
97-3101A20-18SX.pdf
Availability of 97-3101A20-18SX
QUANTITY
97-3101A20-18SX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A20-18SX
Internal Part NumberEIS-97-3101A20-18SX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A20-18SX
Related Links97-3101, 97-3101A20-18SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A20-18SX Details Description
Related parts for 97-3101A20-18SX
FLEX CABLE - AFK25A/AE25/AFH25T datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 245.7VC SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 2M PREWIRED MOD datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 91.46VC SMD datasheet.pdf
METRIC RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT PHANTOM VHF 150-168 2.3" BK datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 11UH 200MA 2 OHM TH datasheet.pdf