Amphenol Industrial 97-3101A20-3PZ
97-3101A20-3PZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A20-3PZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3101A20-3PZ.pdf
Availability of 97-3101A20-3PZ
QUANTITY
97-3101A20-3PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A20-3PZ
Internal Part NumberEIS-97-3101A20-3PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A20-3PZ
Related Links97-3101, 97-3101A20-3PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A20-3PZ Details Description
Related parts for 97-3101A20-3PZ
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 PG29 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TGARD 5000,A1 12" X 18" datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL VERT LATCH HEADER GOLD 3POS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf