Amphenol Industrial 97-3101A24-20P
97-3101A24-20P picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A24-20P
Brief Description
AB 11C 9#16 2#12 PIN RECP
Datasheet Download
97-3101A24-20P.pdf
Availability of 97-3101A24-20P
QUANTITY
97-3101A24-20P Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A24-20P
Internal Part NumberEIS-97-3101A24-20P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A24-20P
Related Links97-3101, 97-3101A24-20P Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A24-20P Details Description
Related parts for 97-3101A24-20P
IC REG SWTCHD CAP INV 20MA 8CDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH PLEN OM2+ 1M datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V CH 0805 datasheet.pdf
LPP 7.62/90/6 OG datasheet.pdf
CABLE CLAMP .19" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 16X2 USB FGW datasheet.pdf
RES 634 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf