Amphenol Industrial 97-3101A24-21SW
97-3101A24-21SW picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A24-21SW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 10C 9#16, 1#8 SKT RECP
Datasheet Download
97-3101A24-21SW.pdf
Availability of 97-3101A24-21SW
QUANTITY
97-3101A24-21SW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A24-21SW
Internal Part NumberEIS-97-3101A24-21SW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A24-21SW
Related Links97-3101, 97-3101A24-21SW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A24-21SW Details Description
Related parts for 97-3101A24-21SW
BOARD TERMINAL TURRET 25POS datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC SCKT DIP PROG HDR 12 PINS datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 3.23"L X 3.15"W datasheet.pdf
CONN HDBNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
DC/DC CONVRT 12V 20A 1/8TH BRICK datasheet.pdf
AML78 RECT DUMMY HOUSING datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf