Amphenol Industrial 97-3101A32-414PW
97-3101A32-414PW picture photo
Mfg. Part Number
97-3101A32-414PW
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 52C 52#16 PIN RECP
Datasheet Download
97-3101A32-414PW.pdf
Availability of 97-3101A32-414PW
QUANTITY
97-3101A32-414PW Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3101A32-414PW
Internal Part NumberEIS-97-3101A32-414PW
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3101A32-414PW
Related Links97-3101A, 97-3101A32-414PW Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3101A32-414PW Details Description
Related parts for 97-3101A32-414PW
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN COVER HA.10 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 22POS datasheet.pdf
VARISTOR 610V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf