Amphenol Industrial 97-3102A-28-850
97-3102A-28-850 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A-28-850
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3102A SHL KIT 28 CAD OD
Datasheet Download
97-3102A-28-850.pdf
Availability of 97-3102A-28-850
QUANTITY
97-3102A-28-850 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A-28-850
Internal Part NumberEIS-97-3102A-28-850
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A-28-850
Related Links97-3102, 97-3102A-28-850 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A-28-850 Details Description
Related parts for 97-3102A-28-850
HOLDR BATT 2-CRP2 OR 223A W/CONN datasheet.pdf
PGS SHEET 57X90MM W/POLYESTER datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 14A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO214AA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" DBL datasheet.pdf
CONN FEMALE HOUSING 2POS BLACK datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf