Amphenol Industrial 97-3102A18-19S-258
97-3102A18-19S-258 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-19S-258
Brief Description
AB 10C 10#16 SKT RECP
Datasheet Download
97-3102A18-19S-258.pdf
Availability of 97-3102A18-19S-258
QUANTITY
97-3102A18-19S-258 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-19S-258
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-19S-258
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-19S-258
Related Links97-3102A1, 97-3102A18-19S-258 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-19S-258 Details Description
Related parts for 97-3102A18-19S-258
REG 3.3V-5V 4A SIP W/CU HS TH datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 19POS STR datasheet.pdf
IC MPU I186 16MHZ 80SQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.6A 180 MOHM datasheet.pdf