Amphenol Industrial 97-3102A18-8P-621
97-3102A18-8P-621 picture photo
Mfg. Part Number
97-3102A18-8P-621
Brief Description
AB 8C 1#12 7#16 PIN RECP 621
Datasheet Download
97-3102A18-8P-621.pdf
Availability of 97-3102A18-8P-621
QUANTITY
97-3102A18-8P-621 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3102A18-8P-621
Internal Part NumberEIS-97-3102A18-8P-621
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3102A18-8P-621
Related Links97-3102A, 97-3102A18-8P-621 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3102A18-8P-621 Details Description
Related parts for 97-3102A18-8P-621
RES ARRAY 8 RES 50 OHM 1506 datasheet.pdf
CORD 18AWG 3COND SVT BLACK datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 18pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf