Amphenol Industrial 97-3106A12S-3PW-940
97-3106A12S-3PW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A12S-3PW-940
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A12S-3PW-940.pdf
Availability of 97-3106A12S-3PW-940
QUANTITY
97-3106A12S-3PW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A12S-3PW-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A12S-3PW-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A12S-3PW-940
Related Links97-3106A1, 97-3106A12S-3PW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A12S-3PW-940 Details Description
Related parts for 97-3106A12S-3PW-940
IC TXRX RS485/422 2.5MBPS 8SOIC datasheet.pdf
RES 15.0 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1.8MM ROUND T/H datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.2A 8-SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
GAS DISCHARGE TUBE datasheet.pdf
LCD TFT 3.5" 320X240 QVGA datasheet.pdf