Amphenol Industrial 97-3106A12S-3PX-940
97-3106A12S-3PX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A12S-3PX-940
Brief Description
AB 2C 2#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A12S-3PX-940.pdf
Availability of 97-3106A12S-3PX-940
QUANTITY
97-3106A12S-3PX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A12S-3PX-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A12S-3PX-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A12S-3PX-940
Related Links97-3106A1, 97-3106A12S-3PX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A12S-3PX-940 Details Description
Related parts for 97-3106A12S-3PX-940
IC LED Driver Linear 12mA 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 65MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE 19COND 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
LOCATING NEST PIVOT datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS datasheet.pdf