Amphenol Industrial 97-3106A16S-8SX
97-3106A16S-8SX picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A16S-8SX
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 5#16S SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A16S-8SX.pdf
Availability of 97-3106A16S-8SX
QUANTITY
97-3106A16S-8SX Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A16S-8SX
Internal Part NumberEIS-97-3106A16S-8SX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A16S-8SX
Related Links97-3106, 97-3106A16S-8SX Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A16S-8SX Details Description
Related parts for 97-3106A16S-8SX
IC ETHERNET SWITCH QUAD 16VQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
DEV KIT IMAGE SENSOR COLOR datasheet.pdf
OSC OCXO 12.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 30mA Backlight 10-SC70JW datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK REST MNT 4MM datasheet.pdf