Amphenol Industrial 97-3106A18-12PW-417
97-3106A18-12PW-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-12PW-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 6C 6#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-12PW-417.pdf
Availability of 97-3106A18-12PW-417
QUANTITY
97-3106A18-12PW-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-12PW-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-12PW-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-12PW-417
Related Links97-3106A1, 97-3106A18-12PW-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-12PW-417 Details Description
Related parts for 97-3106A18-12PW-417
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 80W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
SWITCH LEVER RIGHT SPST-NC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN BKY 03CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
IR CON 16 PIN CRIMP GOLD datasheet.pdf
SWITCH MOM 1 BUTTON IVORY datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf