Amphenol Industrial 97-3106A18-1PW-639
97-3106A18-1PW-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-1PW-639
Brief Description
AB 10C 10#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-1PW-639.pdf
Availability of 97-3106A18-1PW-639
QUANTITY
97-3106A18-1PW-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-1PW-639
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-1PW-639
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-1PW-639
Related Links97-3106A1, 97-3106A18-1PW-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-1PW-639 Details Description
Related parts for 97-3106A18-1PW-639
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 25A DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.81MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 5% 500W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 22K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT PIN datasheet.pdf