Amphenol Industrial 97-3106A18-22P-639
97-3106A18-22P-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-22P-639
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-22P-639.pdf
Availability of 97-3106A18-22P-639
QUANTITY
97-3106A18-22P-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-22P-639
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-22P-639
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-22P-639
Related Links97-3106A1, 97-3106A18-22P-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-22P-639 Details Description
Related parts for 97-3106A18-22P-639
DIODE ARRAY GP 80V 100MA SMINI3 datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A3049W/H1503TR 8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO 16HTSSOP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
CAP 220MF 3.6V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
11+11 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
16-Bit, 20/40/65/80 MSPS, 1.8 V Dual Analog-to-Digital Converter IC datasheet.pdf