Amphenol Industrial 97-3106A18-8P-417-940
97-3106A18-8P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A18-8P-417-940
Brief Description
AB 8C 7#16, 1#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A18-8P-417-940.pdf
Availability of 97-3106A18-8P-417-940
QUANTITY
97-3106A18-8P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A18-8P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A18-8P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A18-8P-417-940
Related Links97-3106A18, 97-3106A18-8P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A18-8P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A18-8P-417-940
IDC CABLE - ASR10H/AE10M/ASR10H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC ENERGY METER 1PHASE 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf