Amphenol Industrial 97-3106A20-16S-639
97-3106A20-16S-639 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-16S-639
Brief Description
AB 2#12 7#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-16S-639.pdf
Availability of 97-3106A20-16S-639
QUANTITY
97-3106A20-16S-639 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-16S-639
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-16S-639
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-16S-639
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-16S-639 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-16S-639 Details Description
Related parts for 97-3106A20-16S-639
FAN IMP MTRZD 317X210MM 230VAC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.6V 0.35A 5DSBGA datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 5.5MM 9.57" datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 14.5"L X 12.72"W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HOT MELT 10-300MM NPN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
VARISTOR 20A 0612 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf