Amphenol Industrial 97-3106A20-18P-689
97-3106A20-18P-689 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-18P-689
Brief Description
AB 9C 3#12 6#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-18P-689.pdf
Availability of 97-3106A20-18P-689
QUANTITY
97-3106A20-18P-689 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-18P-689
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-18P-689
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-18P-689
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-18P-689 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-18P-689 Details Description
Related parts for 97-3106A20-18P-689
FIXED IND 10UH 20A 5 MOHM TH datasheet.pdf
CONVE DC/DC 0.75 3.63V @ 16A SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 25V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ16B datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MONO SOLAR CELL 22MM X 7MM datasheet.pdf